لغوشدن کنسرت علیرضا قربانی

اندراحوالات موسیقی ما!!!!

ندادن مجوز و لغو شدن کنسرت های موسیقی علی الخصوص از نوع سنتی آن(حالا اگر موسیقی پاپ باشد جای تامل دارد چون سریعتر مجوز خواهد گرفت و درصد لغو آن بسیار کم است!!!) شاید زیاد عجیب به نظر نرسد،حداقل دوستداران موسیقی اصیل اینو بارها و بارها تجربه  کرده اند،اما خبری به دستم رسید که مجبور شدم به اطلاع همه عزیزان برسانم،لغو یه کنسرت در یک محیط دانشجویی و فرهنگی به دست عده ای ناشناس و احتمالا با برنامه ریزی های قبلی همراه با حرمت شکنی و پاره کردن پوستر و ..... فقط به نقل از خبرگزاریها اکتفا میکنم و برایتان متن این واقعه را میگذارم:

کنسرت گروه آهنگ اشتیاق به سرپرستی علی قمصری که قرار بر این بود، 21 و22 آبان به خوانندگی علیرضا قربانی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شود،  ساعاتی قبل از اجرا لغو شد.

قمصری با اعلام این خبر در این زمینه گفت: چندی پیش مدیر برنامه های ما پیشنهادی برای دو شب اجرا در تاریخهای 21 و22 آبان در دانشگاه فردوسی مشهد دریافت کرد، با توجه به شرایط سخت اجرا در مشهد این فرصت را غنیمت شمردیم تا دیداری با دوستداران موسیقی در این شهر داشته باشیم. ولی متاسفانه امروز نیم ساعت قبل از پرواز خبری به ما رسید که طبق آن، با وجود طی شدن تمام مراحل قانونی و کسب مجوز گروه ما و دانشجویان به طور حضوری تهدید و مسئولین دانشگاه از برگزاری این کنسرت منع شدند.

وی در ادامه افزود: باید به کسانی که بصورت خودسرانه و غیر قانونی قدرتشان را در پاره کردن پوسترها، بی احترامی کردن به عوامل فرهنگی دانشگاه و قلدری خرج می‌کنند بگویم درست است که شانس دیدار با هنردوستان مشهد رو از دست دادیم اما این مسئله در مقابل چیزی که شما از دست می دهید ذره ای بیش نیست.

لازم به ذکر است که حرکت‌های خودسرانه از این دست نه تنها به فرهنگ موسیقایی ایران لطمه می‌زند بلکه خوراک تبلیغات سوء علیه کشور را فراهم می کند و مسوولین فرهنگی و هنری کشور باید با توجه به این نکته و با پیگیری و برخورد با چنین تشکل های خودسرانه از تکرار چنین قانون شکنی هایی جلوگیری کنند.

منبع:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1741057

 

/ 3 نظر / 35 بازدید
pedram

وبلاگتون زیباست من عاشق سنتورم موفق باشین

خدا لعنتشون کنه.دوستم بلیط گرفته بود. پاره کنید-توهین کنید..... بالاخره ... یک زمانی هم میشه......

متاسفم برا همه مسولين ب اصطلاح فرهنگي من خودم دانشجو فردوسيم و مشتاق اونروز ك خبر دادن لغو شد همه چي...