ابراز همدردی هنرمندان موسیقی با مردم آذربایجان

با  عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

و عرض تسلیت به زلزله زدگان اخیر شمال غرب کشور و آرزوی صبر و بردباری برای بازماندگان،پیام هایی از سوی هنرمندان موسیقی به جهت ابراز همدردی به شرح زیر منتشر شده است:

 

به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علیرضا قربانی ـ خواننده کلاسیک ایرانی ـ در یادداشتی نوشته است:

 

« از پنجه‌ی سرد من چه می خواهی؟

 سودی ندهد ستیزه با تقدیر

 وقتی که خروس مرگ می‌خواند

 دیر است برای در گشودن ، دیر

 ...

 آن ، زلزله‌ای که خانه را لرزاند

گفتن نتوان که با دلم چون کرد

 گفتن نتوان

 که با دلم چون کرد ... (شعری از نادر نادرپور)

 

 با دلی سرشار از درد تنها سکوت میکنم و دیگر هیچ...»

 

 

***

 سالار عقیلی ـ خواننده کلاسیک ایرانی ـ نیز در پیام خود نوشته است:

 « وقتی خبر ناگوار و جان‌کاه زلزله استان اذربایجان را می‌شنوم ،که هزاران کیلومتر از وطن عزیزم فاصله دارم. اخبار و تصاویر منتشر شده به حدی غم انگیز است که دیدن و شنیدن ان از این فاصله هم دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

در نهایت تالم و تاسف این حادثه دلخراش را به بازماندگان و هموطنان عزیز و داغ دیده‌ام تسلیت عرض می‌نمایم. بی شک اجرای برنامه‌هایی به منظور جبران خسارات مادی و معنوی وارده به هم‌میهنان آذری‌مان از وظایف بنده و جامعه موسیقی کشور است و امیدوارم که این توانایی ناچیز ، قدمی کوتاه در این راه بلند باشد.»

 

***

پیمان ناصح‌پور ـ نوازنده تنبک ـ نیز در وبلاگ شخصی‌اش نوشته است:

 « با مردمان غیور و سخت کوشی که من از آذربایجان سراغ دارم، بار دیگر بر خواهند خواست و حماسه خواهند آفرید، زیرا که آذربایجان همیشه بیدار و حماسه ساز است. عاشیق‌های آذربایجان ایستاده، سازهایشان را روی سینه گذاشته و همانند ستارخان و باقرخان، عظمت آذربایجان را با موسیقی زیبا و حماسی‌شان به رخ جهانیان خواهند کشید. اینجانب با اطمینان خاطر می‌گویم: آذربایجان همشه اویاخدی.»

 

***

 رضا صادقی ـ خواننده پاپ ـ نیز گفته است:

 

« همدردی،رسمی پسندیده در فرهنگ پاک ایران و ایرانی‌ است.

با آرزودی صبر و شکیبایی و قدرت برای تحمل مصیبت وارده به هموطنان صبور آذربایجان، با تمام وجود به عنوان یک ایرانی همدردی ما را بپذیرید و تسلای‌ خاطرتان را از خدای شب‌های قدر خواهانیم.

 

ما ایرانیان و مخصوصا مشکی پوشان،هنرمندان و هنردوستان را در غم خود شریک بدانید.

یاشاسین آذربایجان.»

 

***

بابک جهانبخش ـ خواننده پاپ ـ نیز نوشته است: «از خبر وقوع زلزله در آذربایجان و کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنانم بسیار متاسف و متاثر شدم. ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با همه داغداران و آسیب دیدگان این حادثه دردناک، در شبی که تقدیر همگان مقدر شد، از خداوند متعال غفران و رحمت الهی فوت شدگان، شفای عاجل مجروحان و صبر و شکیبایی بازماندگان و آسیب دیدگان را مسالت دارم.»

 

منبع:خبرگزاری دانشجودان ایران(ایسنا)

 

ابراز همدردی خود را جهت همراهی با مصیبن زدگان این حادثه در بخش نظرات بگذارید

/ 6 نظر / 27 بازدید
علی

جناب حسین پور من بسیار پیگیر وبلاگ شما هستم.خیلی متاثر شدم این خبر رو که شنیدم.امیدوارم خدا به همشون صبر بده و پیام تاثر من کوچک را پذیرا باشند

فردین شکوهی

خدایشان بیامرزد و به بازماندگان صبر بسیار اعطا فرماید

رضا

واقعا تلخ و ناگوار بود.امید صبر برای بازماندگان

yashar

besiar sepasgozar babate in matlab va yadavari u

حسین

arze tasliat be hameye bazmandegan