سلام.امروز موقتا با یک قالب جدید اومدم تا قالب سفارشی سنتور طراحی بشه.دیگه فعلن اینجوری تحملم کنید.راستی اسپیکرهاتونو روشن کنین.

   + مقدم - ٥:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۳۱

ر فع اشکال

سلام.مشکل دانلود کلیپ های گروه سنتورنوازان رفع شد.حالا می تونین دانلود کنید.

نظر یادتون نشه

   + مقدم - ٧:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٩

ربنا با صدای استاد

سلام.بابت خرابی لینک های دانلود قبل ازتون عذرخواهی می کنم.چون حجمش یکم زیاده در اسرع وقت با یک سورس جدید براتون می ذارم.فعلن چون نزدیک ماه رمضان هستیم دعای ربنای استاد رو براتون گذاشتم.

دانلود

   + مقدم - ۱:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٩

تصویری سنتورنوازان

دو کلیپ تصویری با فرمت ٣gp از گروه سنتورنوازان(۵سنتورنواز) به سرپرستی سیامک آقایی که در سال٨۶ اجرا شده است .اوج هنرسیامک آقایی وگروهش و زیبایی ساز سنتور را ببینید.(نام سی دی زبعد ما می باشد ).

دانلود١

دانلود٢

  1. دوستان عزیز کم لطفی نکنید و نظر یادتون نره

   + مقدم - ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٧

رندان مست اثر استاد شجریان

رندان مست اولین اثر استاد محمدرضا شجریان به همراهی گروه شهناز است که بزودی به بازار عرضه خواهد شد.
این اثر در دستگاه همایون بوده و اشعار منتخب آن از مولانا، حافظ، سعدی و ملک الشعرای بهار می‌باشد.

   + مقدم - ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٦

کوک سنتور(قسمت دوم)

شروع کوک سنتور

سنتور را به حالت مایل بچرخانید بطوریکه گوشیهای سنتور درست مقابل دست راست شما قرار گیرند تا به آنها کاملاً مسلط باشید. تیونر را روی میز قرار دهید بطوریکه صفحه ی آن مقابل دید شما باشد.

کلید کوک سنتور را در دست راست بگیرید. 

دم مضراب  در دست چپ نگه دارید.

 فرض کنید می خواهیم نت سل سیمهای سفید را کوک کنیم.
سیم اول نت سل (خرک سوم) را دنبال کنید تا گوشی مورد نظر را پیدا کنید ،پایین ترین گوشی مربوط به سیم اول می باشد و بقیه به ترتیب)با استفاده از کلید کوک، سیم مربوطه را کمی شُل کنید به طرف خودتان بچرخانید، کمتر از ¼ دور). این کار به این خاطر است که اگر سیم مورد نظر به عللی بالا رفته باشد شما آنرا دوباره پایین بیاورید و مطمئن شوید که برای کوک باید سیم را آهسته آهسته و به نرمی سفت کنید تا به نت اصلی برسید. این کار احتمال پاره شدن سیم را نیز کم میکند.

 حال با استفاده از دم مضراب (که در دست چپ قرار دارد) سیم اول (از بالا) نت سل را به صدا در آورید و به صفحه ی تیونر نگاه کنید. حرف لاتین نت سل G می باشد اگر تیونر سل را نشان داد به مرحله  بعد بروید در غیر این صورت گوشی را کمی سفت کرده (کمتر از 8/1 دور) و دوباره سیم را به صدا درآورید و به تیونر نگاه کنید. این عمل را آنقدر ادامه دهید تا به حرف G برسید.

 در این مرحله عقربه تیونر را به سمت مرکز هدایت کنید تا عقربه روی عدد صفر قرار گیرد و چراغ سبز روشن گردد. اگر عقربه پایین یا چپ بود (روی اعداد منفی) گوشی را کمی سفت کنید و اگر عقربه بالا یا راست بود (روی اعداد مثبت) گوشی را کمی شل کنید تا حرف G با چراغ سبز حاصل گردد.توصیه اینکه خیلی تلاش نکنید عقربه دقیقاً روی عدد صفر قرار بگیرد چون به دو دلیل این کار مشکلی است (مگر بصورت تصادفی این اتفاق بیافتد). دلیل اول: این نوع دستگاه های تیونر خیلی دقیق نیستند (البته برای حل مشکل کوک شما ایده آل می باشن (دلیل دوم: صدایی که شما از سنتور ایجاد  می کنید با اندکی صدای محیط (صدای مزاحم(Noiseبه میکروفن تیونر می رسد. بنابراین اگر عقربه در حدود عدد 5- تا 5+ قرار گیرد مطلوب است. در واقع پیشنهاد می کنم شما به چراغ توجه کنید، اگر سبز شد کار تمام است و می توانید به سراغ سیم بعدی بروید.حال سیم اول از سیمهای نت سل کوک شده. مابقی سیمهای نت سل را نیز به همین ترتیب عمل نمائید.

 

فرض کنید میخواهیم نت سی سیمهای سفید را کوک کنیم. حرف لاتین نت سی B است. اگر به کوک دستگاه شور دقت کنید خواهید دید که نت سی باید بمل باشد. یعنی شما باید به دنبال حرف B با علامت بمل بگردید. بدانید که نت سی بمل کمی پایین تر از نت سی بکار می باشد. پس شما بعد از اینکه مثل سابق اول گوشی را کمی شل کردید وقتی به آهستگی گوشی را سفت می کنید و هر بار سیم را به صدا در می آورید ابتدا به نت سی با علامت بمل می رسید تا به نت سی بکار. بعد از آن به دنبال چراغ سبز باشید.

فرض کنید میخواهیم نت لا سیمهای سفید را کوک کنیم. این نت کرن است، برای بدست آوردن آن شما اول به دنبال نت لا (A) با علا مت بمل باشید هنگامی که نت لا بمل را کوک کردید (جراغ سبز) برای گرفتن لا کرن لازم است عقربه را حدوداً بین اعداد 30+ تا 40+ قرار دهید. پس در نتیجه دانستیم لا کرن کمی بالاتر (بیشتر) از لا بمل است. در حقیقت نتهای دارای علامت کرن همگی جایی کوک  می شوند که اولاً علامت بمل برای آن نت بر روی صفحه ی تیونر نمایان است و ثانیاً عقربه روی اعداد 30+ تا 40+ قرار دارد و نتیجتاً چراغ قرمز را مشاهده خواهید نمود. اصولاً نتهای کرن دار در موسیقی ما جای صد در صد دقیقی ندارند و شما نهایتاً در آینده باید با اتکا به گوش خود کوک کنید اما فعلاً بین آن اعداد را اگر کوک کنید کرن تقریبی و گاهی نیز دقیق را بدست خواهید آورد.

 

چند نکته برای مبتدی ها:

1- پیشنهاد می شود ابتدا سیمهای سفید را کوک کنید سپس به سراغ سیمهای زرد بروید. به این خاطر که سیمهای سفید از مقاومت بالاتری برخوردار هستند و احتمال پاره شدن آنها نسبت به سیمهای زرد کمتر است تا زمانی که دست شما آشنایی مختصری با انجام عملیات کوک پیدا کند.

2- کوک سیمهای پشت خرک به مهارت لازم و تجربه ی کافی نیاز دارد.که گاهی نیاز به جابجایی خرک ها هستش. اجالتاً هنگامی که شما سیمهای سفید را کوک می کنید سیمهای پشت خرک نیز تا حدی کوک می شوند.

3- خود را با انجام کوک در مدت طولانی خسته نکنید. این کار صبر و حوصله زیادی مخصوصاً در اوایل کارمی طلبد. توصیه می کنم هر 15 یا 20 دقیقه که کوک کردید به خودتان و دستگاه استراحت دهید.

4- بعد از اینکه سنتور را یکبار به طور کامل کوک کردید (به جز سیمهای پشت خرک که شرح آن گذشت) مطلوب است دوباره تک تک سیمها را چک کنید و ببینید آیا سر جای کوک اصلی خود قرار دارند یا خیر، اگر نه، دوباره آنها را اصلاح کنید.

5- سعی شود در هنگام کوک کردن در دو طرف سنتور کسی نشسته نباشد زیرا حین کوک ممکن است سیم ها پاره وبا شدت زیاد  به سمت شخص پرتاب شوند.مخصوصا به سمت چپ.

5- هنگام کوک کردن سر خود را به هر دلیلی نزدیک سنتور نبرید چون سیم ممکن است زمانی که پاره می شود به چشم شما اصابت کند.

6- برای شروع کوک یکی از نکات شل کردن گوشیها بود. از آنجائیکه برای بعضی اشکالاتی در این مرحله بوجود آمده است دوباره یادآور می شوم گوشی را به مقدار خیلی خیلی کم شل کنید شاید در حدود کمتر از 10/1 دور. وقتی گوشی را زیاد شل کنید احتمال پاره شدن آن هنگام سفت کردن بیشتر می شود.

7-  گاهی این دستگاه ها بیش از حد معمول و معقول بهم می ریزند (مانند موبایلها). می توانید با روشن و خاموش کردن آنها دوباره شروع به کار کنید.

8- همراه بعضی از تیونرها یک میکروفن گیره ای نیز می باشد. به طور کلی برای کوک کردن احتیاجی به آن ندارید اما اگر در محیط شلوغ و پر سر صدا مجبور به کوک هستید باید از آن میکروفن استفاده کنید تا تیونر صدای محیط را نگیرد و نت صحیح را به شما نشان دهد. این میکروفن را می توانید به سوراخی که کلاف بلند سنتور دارد نصب نمائید

به شکلی که گیره داخل سوراخ و خود میکروفن روی صفحه ی سنتور قرار گیرند.

9- از آنجائیکه این دستگاه با باطری کار می کند به این نکته دقت کنید که: نصف سنتور را با باطری ضعیف و نصف دیگر آنرا با باطری نو کوک نکنید، چرا که فرکانسهایی که دستگاه با باطری نو به شما می دهد کمی با فرکانسهای باطری ضعیف متفاوت است، یا کل سنتور را با همان باطری ضعیف کوک کنید یا اگر باطری خیلی ضعیف است قبل از شروع عمل کوک از باطری نو استفاده نمائید.

 

   + مقدم - ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢۳

کوک سنتور(قسمت اول)

کوک سنتور(قسمت اول)

1-آموزش کوک سنتور به طریقه ی سنتی(با تکیه بر گوش):          

 کار و تمرین بر روی اصوات تا گوش هنرجو قادر به تشخیص صدای درست شود. این روش البته مستلزم صرف وقت زیادی است و کار و انرژی فراوان را هم از طرف معلم و هم از طرف شاگرد نیاز دارد.

در این روش که بعد از چند سال میسر خواهد شد هنرجو باید با تمام دستگاه ها و آوازها آشنایی کامل داشته باشد. و البته واضح است که هیچ هنرجویی در هیچ رشته ی سازی در اوایل کار یعنی هنوز تا وقتی که با صدا ها از طریق درست ضربه زدن به سیم و نواختن آهنگ آشنا نشده معلم قادر به تدریس کوک نخواهد بود به ویژه در مورد ساز سنتور.

 

2- استفاده از تیونر برای کوک سنتور:

 مقامها و فواصلِ موسیقیِ ایرانی را بر مبنای تشخیص گوش می توان دقیق شناخت و کوک کرد و دستگاه های کوک موجود (تیونر) قادر نیستند که فواصل دقیق کوکهای گامهای ایرانی را بدهند.

اما برای هنرجویان مبتدی ودر صورت کم بود وقت از طرف استاد برای کوک سنتور   تیونر بهترین وسیله برای کوک کردن می باشد.که با اندکی دقت می توان کوک دستگاه مورد نظر را تا حدودی بدست آورد(اگرچه کوک کردن با تیونر دقت کامل و لازم را نمی دهد اما چاره ای جز این وجود ندارد ضمن اینکه این نوع کوک کردن  نیز  خود به خود باعث تقویت گوش در شناخت صداهای موسیقی و گامها و فواصل می شود).

 

طریقه کوک کردن:

ابتدا لازم است حروف لاتین معادل نت های موسیقی را بشناید:

دو:C    ر:D   می:E    فاF:    سل:G    لا:A    سی:B

 

بکار : محل اصلی نُت
بِمُل: نیم پرده (2/1) پائین تر از جای اصلی
دیِز: نیم پرده بالاتر از جای اصلی نت

کُرُن: ربع (4/1) پرده پائین تر از جای اصلی

تنظیم تیونر

میزانِ فرکانس (Hz) تیونر ها قابل تنظیم هستند . پیشنهاد می شود تیونر را بر روی 435 هرتز تنظیم کنید به این دلیل که شما در ابتدای کار و تجربه کردن کوک سنتور هستید و نبود مهارت لازم می تواند منجر به پاره شدن سیمهای سنتور بشود ولی با تنظیم بر روی 435 این احتمال کاسته می شود و درصدی از خطای شما را پوشش        می دهد.استاندارد تنظیم 440 است.ولی بیشتر از440 نیز انتخاب  می کنند.

بعضی از تیونر ها حق انتخاب علامت بمل یا دیز را به شما می دهند، شما روی علامت بمل تنظیم کنید. اگر تیونر شما چنین انتخابی نداشت لازم به تنظیم آن نیستید. 

 برخی از تیونرها نت پایه ی آنها قابل تغییر است، شما بر روی نت دو (C) تنظیم کنید.(این علامت در مرکز تیونر واقع است(

 

توضیح اینکه اگر تیونر شما از نوعی است که دارای علامت کرن می باشد بهتر است از آن برای کوک ربع پرده ها استفاده نکنید چرا که این علامت به شما ربع پرده ی گامهای عربی را می دهد نه فاصله ربع پرده ی ایرانی. برای کوکِ ربع پرده ها با توجه به راهنمایی که در ادامه مطلب آمده است احتیاجی ندارید که حتماً از تیونری استفاده کنید که دارای ربع پرده یعنی علامت کرن با شد بلکه با تیونر های معمولی که فقط دارای این دو علامت (دیز و بمل) هستند نیز قادر به کوک خواهید بود.

 

کوک دستگاه شور:

سیمهای زرد(پوزیسیون اول): از خرک اول تا نهم:
می کرن - فا بکار - سل بکار - لا کرن - سی بمل - دو بکار - ر کرن می بمل - فا بکار

.سیمهای سفید (پوزیسیون دوم): از خرک اول تا نهم:

می کرن - فا بکار - سل بکار - لا کرن - سی بمل - دو بکار

 ر بکار- می بمل - فا بکار

سیمهای سفید پشت خرک(پوزیسیون سوم):

 از خرک اول تانهم:می کرن - فا بکار - سل بکار - لا بمل - سی بمل  دو بکار - ر بکار - می بمل - فا بکار.

این توضیحات مقدماتی هستند که شما جهت کوک به آن ها نیاز خواهید داشت.

با تشکر از سایت  www.harmonytalk.com

   + مقدم - ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٢

استاد ثابت و استاد چکناواریان رهبر ارکستر سمفونیک

سلام.شرمنده که دیر اومدم.اما دو تصویری با فرمت ٣gp از سنتور استاد سعید ثابت و تنبک استاد اسماعیلی و یک تصویری جالب از ارکستر سمفونیک چکناواریان (آهنگی که زیاد شنیدین)براتون گذاشتم.زمانش کمه ولی قشنگه و حاشو ببرین

سمفونیک چکناواریان دانلود

سنتور سعید ثابت     دانلود

توضیح اینکه استاد ثابت شاگرد استاد پایور است.این کلیپ از مجموعه سی دی های جشنواره جهانی سنتور است.

   + مقدم - ٦:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱٩

بیانیه خانه موسیقی در حمایت از استاد شجریان

هیئت مدیره‌ی خانه‌ی موسیقی نسبت به هتک حرمت استاد محمدرضا شجریان (رئیس شورای عالی موسیقی) در برخی رسانه‌ها بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شجریانی‌ها به نقل از سایت خانه‌ی موسیقی متن این بیانیه چنین است:

متعاقب رخدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر، مردم با فرهنگ و فهیم ایران متأسفانه یک بار دیگر شاهد هتاکی برخی قلم‌به‌دستان مغرض به اهالی فرهنگ بودند و این بار جناب آقای محمدرضا شجریان، این نگین هنر و استاد اسطوره‌ای موسیقی اصیل کشور مورد تهاجم و هتک حرمت قرارگرفت.

هجوم این عوامل ضد فرهنگ و بستن افترا و اتهام واهی به هنرمندی که به واقع در قلب همه ایرانیان فرهنگ‌دوست در سراسر دنیا جای دارد به‌نوعی اهانت و گستاخی به همه‌ی ایرانیان اهل علم و فرهنگ قلمداد می شود که باید به شدت از سوی مراجع ذی‌صلاح با آن برخورد شود.

نویسندگان و پرونده‌سازان که اندیشه‌ای جز تضعیف و تحلیل فرهنگ ملی ایران و تحقیر هنرمندان و بزرگان علم و اندیشه و هنر را در سر نمی‌پرورانند استاد شجریان را به‌خاطر استیفای حقوق حقه خود - که از قبل از انقلاب در پی آن بوده است - با زشت‌ترین الفاظ و بدترین اتهامات مواجه کردند.

خطاب قراردادن رئیس شورای عالی خانه موسیقی (عالی‌ترین شورای تخصصی هنر موسیقی در کشور) به‌عنوان مهره‌ی استعمار و وطن‌فروش اتهام بزرگی است که نه تنها ایشان و دیگر اعضای برجسته‌ی این شورا، بلکه شأن وجایگاه طیف گسترده ای از شاگردان، هنرجویان و همچنین هزاران عضو نهاد مدنی خانه موسیقی را نیز ملکوک کرده و موجبات رنجش ومشوه جلوه دادن فعالیت‌های فرهنگی این نهاد را فراهم آورده است.

حفظ و صیانت ازحریم و حقوق اولیه هنرمندان خدوم و تأثیرگذار که چراغ عمر خود را در راه اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم برافروخته‌اند از وظایف اصلی و اساسی همه‌ی کارگزاران و مسؤولان کشور و به‌ویژه اصحاب رسانه‌ها به‌شمار می‌رود و حال آنکه استاد محمدرضا شجریان و خدمات او چنان بسیط و گسترده و چنان تابناک و درخشان است که نیاز به هیچ شرح و توضیح اضافی ندارد.

خانه‌‌ی موسیقی ضمن ابراز تأسف از توهین و افترایی که به ریاست شورای عالی و مآلا به جامعه‌ی هنر موسیقی کشور وارد شده است ازمسؤولان می‌خواهد موضوع را رسیدگی و با برخورد مقتضی با این روند ضد فرهنگ زخم اتهامات وارده به این هنرمند برجسته و هزاران هزار هنرمند عضو خانه موسیقی را التیام بخشند.

منبع:www.shajarianfans.com

   + مقدم - ۱:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱۱

شکایت استاد شجریان از صداوسیما و کیهان

این روزها، ترکش تنش‌های سیاسی به دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ هم برخورد می‌کند و طبیعتا به سوی چهره‌های مطرح‌تر، ترکش‌های اساسی‌تری پرتاب خواهد شد.

ماجرای مطلب تند روزنامه کیهان علیه محمدرضا شجریان را نیز می‌توان در این باب ارزیابی کرد. مطلبی که شکایت شجریان علیه کیهان را به‌دنبال داشت.

محمدحسین آقاسی وکیل استاد آواز ایران درباره علت انجام این شکایت به اعتمادملی می‌گوید: مدت‌ها بود که استاد شجریان به صداوسیما تذکر می‌دادند که آثار ایشان را بدون اجازه از شبکه‌های مختلف پخش نکنند، کتبا هم نامه نوشتند اما صداوسیما به این خواهش ایشان ترتیب ‌اثر نداد. در نتیجه استاد شجریان در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های بین‌المللی، در این‌باره دوباره صحبت کردند که این صحبت‌ها منجر به انتشار مقاله‌ای علیه ایشان در شماره روز 14 تیرماه سال جاری در بخش خبرهای ویژه روزنامه کیهان شد.

من شخصا نمی‌توانم درک کنم چطور یک هنرمند محبوب و ملی که اصلا هم چهره‌ای سیاسی نیست و فقط علاقه‌مند نیست که آثارش از شبکه‌های مختلف صداوسیما پخش شود، «وطن‌فروش» نامیده شود. این مساله خجالت‌آور است و استاد هم از این مساله بسیار رنجیده‌خاطر و ناراحت‌اند. به همین دلیل هم تصمیم گرفتند از روزنامه کیهان شکایت کنند. روز چهارشنبه این شکایت طرح شد، قطعا دادگاه به این شکایت رسیدگی خواهد کرد.»

ماجرای شکایت شجریان از کیهان چند روز پس از اعلام طرح شکایت او از صداوسیما منتشر شد که به‌زعم آقاسی به اعتراضات و خواهش‌های شجریان بی‌توجهی کردند: «به‌رغم درخواست‌های مکرر استاد از صداوسیما، این سازمان در جریانات اخیر، با ساختن کلیپ‌هایی از خیابان‌ها و تصاویر اشخاصی که مورد علاقه‌ایشان نبودند، از صدای ایشان بهره‌برداری غیرمجاز کردند. این تصاویر به عنوان تبلیغات تلویزیونی و توجیه اعمالی که مورد قبول بسیاری از مردم نبود، تهیه و روی آنها از سرودهایی از استاد استفاده می‌شد که مربوط به دوره اولیه انقلاب بودند، به نحوی که بینندگان این تصاویر اینگونه برداشت می‌کردند که استاد همسو با بخشی از حکومت و در واقع به عنوان تاییدکننده آن تصاویر از پخش آنها رضایت دارد. به همین دلیل هم به من مراجعه کردند و از من خواستند تا در این زمینه اقدام جدی به عمل آید.»

بنا به گفته آقاسی با وجود درخواست شجریان پخش صدای او، کماکان از شبکه‌های مختلف رادیو و تلویزیون ادامه داشت و با وجود اعتراضات فراوان به این مساله ترتیب اثر داده نشد: «من تاریخ پخش تمام این سرودها را یادداشت کرده‌ام. آخرین مرتبه پخش کلیپ‌هایی با صدای استاد از تلویزیون هم به زمان بازگشت پنج نفر از ایرانیان بازداشت‌شده در موصل عراق به کشور مربوط می‌شود.»

اما صرف طرح شکایت از صداوسیما و کیهان شاید بیشتر یک حرکت نمادین از سوی شجریان قلمداد شود تا شکایتی که انتظار برخورد با متهم را در برداشته باشد.

آقاسی در این‌باره می‌گوید: «در مورد روزنامه کیهان، صرف‌نظر از اینکه استاد قصد داشتند حرکت ناشایست این روزنامه را با این شکایت تقبیح کنند، به احتمال بسیار قوی در اثر طرح موضوع در رسانه‌های مختلف، دادگاهی تشکیل خواهد شد. اما آنچه در سابقه شکایت از کیهان به آن برخورده‌ام، محکوم شدن این روزنامه به جریمه‌ای معادل 200 تا 400 هزار تومان بوده است. البته اگر کیهان از انتشار این مطلب عذرخواهی کند، از شکایت صرف‌نظر خواهیم کرد. اما درباره شکایت از صداوسیما باید بگویم که شکایت ما علیه معاونت رادیویی صداوسیما و با ذکر این نکته که هر کسی که نسبت به پخش این آثار در صداوسیما دستور داده، به دادسرای کارکنان دولت ارائه شد.

در حال حاضر، بازپرس پرونده کتبا از صداوسیما خواسته تا مجوز پخش آثار شجریان را اعلام کند. چون اگر مجوزی نداشته باشد که ندارد، طبق ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان بین 6 تا 3 سال حبس در انتظار کسانی است که مسوولیت پخش این آثار را به عهده دارند.»

اما نکته اساسی اینجاست که شبکه‌های مختلفی در عرصه رادیو و تلویزیون مشغول فعالیت‌اند و هر برنامه‌ای هم تهیه‌کننده‌ای دارد که خودش تصمیم می‌گیرد چه قطعاتی در برنامه‌اش پخش شوند. در نتیجه کار پیدا کردن متهم به صورت شخصی کار بسیار سختی خواهد بود، اما آقاسی به مساله دیگری اشاره می‌کند: «بعد از طرح شکایت، بررسی‌های زیادی در این‌باره کرده‌ایم و می‌دانیم که بخشی در صداوسیما وجود دارد که مرکز موسیقی و سرود صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نام دارد و پخش یا عدم‌پخش هرگونه موسیقی با موافقت کتبی این بخش به زیر مجموعه‌ها اعلام می‌شود. بنابراین در حال حاضر بالاترین مقام مرتبط با این بخش تحت تعقیب قرار خواهد گرفت. چراکه اگر مسوول این بخش حق اجازه پخش این آثار را صادر نکند، هیچ‌یک از تهیه‌کنندگان و کارگردانان شبکه‌های مختلف حق استفاده از آنها را ندارند.»
اما اگر این آثار دوباره از صداوسیما پخش شدند، چه باید کرد: «فعلا درصدد صدور دستور موقتی برای جلوگیری از پخش صدای ایشان در شبکه‌های مختلف هستیم اگر این روند غیرقانونی هم ادامه پیدا کند، تاثیری در میزان مجازات نخواهد داشت.» شجریان فقط اجازه پخش «ربنا» را صادر کرده (که من بعید می دانم امثال شاهد پخش این دعا باشیم)و بنا به گفته وکیلش تا زمانی که وضعیت قلب واقعیت‌ها در صداوسیما صورت می‌پذیرد، به پخش سایر آثارش از شبکه‌های مختلف آن رضایت نخواهد داد.
منبع:www.tabnak.ir

   + مقدم - ٦:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱۱

سروناز+شورانگیز و قطعاتی دیگر

چند قطعه زیبا از کتاب ٢٠ قطعه استاد مشکانیان و شور انگیز و سروناز رو براتون گذاشتم،اگه نت این قطعات رو خواستین تو قسمت نظرات بگین تا براتون بذارم

 

قطعه اول  دانلود

قطعه دوم(سرو ناز)  دانلود

قطعه سوم(شورانگیزر) دانلود

قطعه چهارم دانلود

 

   + مقدم - ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٧